Band

Jiří Bílý

Muzikant, textař, aranžér, producent, scénárista žije a působí v Praze. Absolvoval pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka – obory textař-scénárista u Zdeňka Borovce a obligátně zpěv u prof.Pařízkové.

Od roku 1992 působí v kapele Kurtizány z 25. avenue, s níž nahrál několik alb a zároveň se podílel jako spoluautor.

V roce 2000 vydal úspěšné debutové autorské album „Neptej se“ (Sony Music Bonton). Ke stejnojmenné písni natáčí také videoklip.

V dubnu 2007 vydal další CD s názvem „Na tělech ryb“ (Indies Happy Trails Records).

Ke své spolupráci, jak studiové tak koncertní, si vybírá vždy kvalitní muzikanty, kteří patří ke špičkám svého oboru. Píše také pro jiné interprety (např.texty na  CD Ilony Csákové a další).

V roce 2003 vystoupil Jiří Bílý a jeho Band společně s Oskarem Petrem (autor hitů kapely LUCIE "Medvídek", "Chci zas v tobě spát")před koncertem americké písničkářky Suzanne Vega. V tomtéž roce v Praze s Ten Years After a Blues Brothers Band.

Od roku 2007 se věnuje také dětské tvorbě a s písničkami z CD „Projdeme se po ZOO“, které vyšlo v r.2009, absolvuje řadu živých představení pro děti.

26.6.2014 Jiří Bílý vydává nové CD zhudebněné poezie ANTONÍNA SOVY, které vychází ke 150.výročí básníkova narození. Je to další hudební výzva, kterou s radostí přijal.

 

Alena Průchová

Alena Průchová

Narodila se v České Lípě. Absolvovala Konzervatoř v Praze (zpěv u Lídy Nopové), hraje na flétnu, kytaru a klavír. Dnes zpěv také sama vyučuje. 
Účinkuje v kapele ABBA World Revival, se kterou na začátku května 2004 absolvovala sérii koncertů v Česku a Polsku. Zpívá též s různými interprety české hudby (Orchestr Karla Vlacha, Golem, doprovodné vokální trio Česko hledá SuperStar). Je také vyhledávanou studiovou vokalistkou. Spolupracovala např. s Danem Bártou (Entropicture), Oskarem Petrem  (Fabrica Atomica) a mnoha dalšími osobnostmi české hudební scény. V Bandu Jiřího Bílého zpívá od října 2000.

 

Jan Gregar

Jan Gregar

Narodil se v Ústí nad Orlicí pár minut před silvestrovskou půlnocí a první, koho spatřil, byl  MUDr. Radim Uzel :-)
Je typickým samoukem, který má basu neustále nablízku. Hraje v podstatě nepřetržitě, bez ohledu na to, kde zrovna je. 
Hrál v  Povijanu Husovickém komorním orchestru
S Jirkou Bílým spolupracoval již v roce 1987. Na jaře 2002 se opět setkali a od té doby je neodmyslitelnou součástí Bandu.

 

 

Luboš Hnát

Luboš HnátNarodil se v Děčíně. Je jedním z největších českých odborníků na bicí nástroje (publikuje mj. v časopise Muzikus). Vlastní několik unikátních sad, na které také v jednotlivých projektech hraje.
Účinkoval v kapelách LabyrintBabalet, Kokochod, Hypnotix, Rubens; mimo to spolupracoval  s různými popovými zpěváky, např. Miro Žbirka.
V současné době hraje v Bluesberry, se kterými nahrál živé "Co je to Blues, 30. let Live Malostranská Beseda", a v dalších kapelách (Lady I & The Bluesbirds, Tod Bokich Band). Mezi tím vším pravidelně vyjíždí hrát do zahraničí, převážně na zaoceánské lodě.
V Bandu Jiřího Bílého hraje od března 2004.

 

David Holý

David HolýJe všestranným muzikantem a pedagogem, který se začal hře na kytaru věnovat již v sedmi letech.
V roce 1987 se stal vítězem celostátní kytarové soutěže v Kutné Hoře a v následujícím roce absolutním vítězem soutěže mezinárodní. 
V letech 1989–1995 studoval hru na klasickou kytaru na Pražské konzervatoři u prof. Václava Kučery. Během studií se v roce 90', 91' zúčastnil mistrovských kurzů v Rakousku. Po úspěšném absolutoriu pokračoval ve stejném oboru na pražské Akademii múzických umění u prof. Milana Zelenky ( 1995-1999).
Mimo hru na kytaru se věnoval na konzervatoři i studiu zpěvu u prof. Lídy Nopové. Své pěvecké schopnosti uplatnil ve sboru L. Pánka a V.Zahradníka, následně v HD Karlín, v několikaletém účinkování v divadle Semafor, v muzikálech, v orchestru K. Vlacha i v hudebním dabingu ( např. z produkce Walta Disneye). V hojné míře působí i jako studiový hráč a vokalista. Bohaté zkušenosti v kytarové hře získával již během studií na kytarových festivalech u nás i v zahraničí. Spolupracoval jako sólista s orchestrem Virtuosi di Praga, vystupuje s mnoha uměleckými osobnostmi – flétnistou R. Novotným, houslistkou S. Hessovou, kytaristou J. Novákem, pěvkyní E. Adlerovou, M. Brychtovou, zpěvákem a skladatelem J. Březíkem...
Od roku 1996 je stálým členem souboru Quartetto Telemann, se kterým absolvuje ročně desítky tuzemských a řadu zahraničních koncertů ( NSR, Polsko, Maďarsko, Itálie, Španělsko, USA ).
Je spoluzakladatelem a uměleckým vedoucím b.b.rollové skupiny Bílý Boty.
V Bandu Jiřího Bílého hraje od prosince 2006.

 

Michael Röhrich - stálý host, elektrická kytara

Michael RöhrichHraje již léta v doprovodné skupině MARIE ROTTROVÉ, ale spolupracuje i s dalšími kapelami a interprety, kterých je nespočet. Je i výrazným autorem hudby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Záleží jenom na tom,
jak je v nás.

Nikde jinde."
(R. Havel)