Až bude po boji

Antonín Sova — Jiří Bílý — Michal Röhrich

 

CD zhudebněné poezie Antonína Sovy (1864–1928) vzniklo jako hold jednomu z největších českých básníků a je součástí oslav 150. výročí Sovova narození. Bezmála roční práce, stovky přečtených veršů, aranžování a protelefonovaných nocí s Michalem Röhrichem na lince Praha – Plzeň, zkoušení, nahrávání... To vše se věříme štastně završilo a z písniček snad budete mít radost jak vy, diváci a posluchači, tak doufáme někde tam nahoře i sám pan Sova.

 


 

Jiří Bílý / Michal Röhrich / Antonín Sova - Až bude po boji

CD "Až bude po boji"

 

Třináct básní-písní představuje Sovu básníka melancholie a deziluze i stálé naděje a víry v budoucnost. Zhudebnili jsme jak některé verše z prvních básníkových sbírek, verše snad najkrásnější Sovovy sbírky Lyrika lásky a života, tak nás oslovila i vyzrálá meditativní lyrika Sovova pozdního tvůrčího období.

 

+ Koupit

 

 


 

Křest Jiří Bílý / Michal Röhrich / Antonín Sova - Až bude po boji

Křest alba v Pacově

 

Jeden krásný červnový čtvrtek těsně před prázdninami jsme CD šťastně pokřtili v básníkově rodišti Pacově. Na večeru plném poezie a hudby zahráli vedle nás také hudebník a kamarád Raven se svým synem Damiánem a písničkář Karel Vepřek, který zhudebnil například básně Bohuslava Reynka nebo Karla Hynka Máchy.


+ Fotogalerie

 

 


 

Sova live

 

Antonín Sova není jenom na CD. Sova dělá radost nám i publiku také na živých vystoupeních po celém Česku. V sobotu 23. sprna 2014 jsme hráli na Pacovském poledníku, kde si Antonína Sovu střihly i ostatní kapely a hudebníci. A další vystoupení budou následovat. Sledujte program koncertů.

 

+ Více informací

 

 


 

  
Antonín Sova na Facebooku
 

 

"Záleží jenom na tom,
jak je v nás.

Nikde jinde."
(R. Havel)